Panel DNA vyšetření (baktérie)
 • Chlamydia trachomatis
 • Neisseria gonorrhoeae
 • Gardnerella vaginalis
 • Trichomonas vaginalis
 • Ureaplasma urealyticum
 • Ureaplasma parvum
 • Mycoplasma hominis
 • Mycoplasma genitalium

Panel komplexního vyšetření

 • DNA vyšetření (baktérie)
 • DNA vyšetření na HPV
 • Kultivační a mikroskopické vyšetření

Vyrážka na penisu | HSV virus | HPV virus | bakteriální infekce | kvasinkové infekce

Jaké jsou příčiny vyrážek na penisu?

Vyrážky na penisu mohou být způsobeny jednak alergickou reakcí, jednak infekcí. Tato stránka je věnována infekcím, které mohou vyvolávat na penisu vyrážky.

HSV1 (Herpes simples virus)

Virové příčiny vyrážek na penisu nejčastěji zahrnují herpetické infekce (opary). Jedná se o viry HSV2 (Herpes simplex virus 2) nebo v méně případech HSV1 (Herpes simplex virus 1), které se na genitál dostanou při sexuálním styku – dotekem, kontaktem s vaginálním sekretem, slinami, různými předměty atd. Inkubační doba je 2-7 dní. Puchýřky se rychle mění ve vřídky. Problémy mohou přetrvávat týdny. Pro diagnostiku lze využít stěr z postiženého místa, ze kterého se pomocí DNA analýzy stanoví přítomnost viru HSV2 nebo HSV1. V případě potvrzení výsledku lze pro léčbu použít lokální antivirotika.

Naše laboratoř nabízí provedení DNA analýzy na virus HSV2 a HSV1. Cena za vyšetření na oba viry včetně konzultace je 1.890 Kč vč. DPH Na vyšetření je třeba se objednat v naší laboratoři na tel: +420 777 729 701.

HPV (Human papillomavirus)

Na penisu nebo šourku se mohou objevit kondylomata nebo bradavičky. Ty bývají způsobeny přítomností papilomavirů. Papilomavirů existuje více než 100 typů. Některé z nich mohou vyvolávat rakovinu. Více o papilomavirech se dozvíte na naší webové stránce www.papilomaviry.cz.

Stěrem z kondylomat lze získat materiál, ze kterého v naší laboratoři izolujeme DNA a z ní provádíme analýzu na přítomnost 22 typů rizikových papilomavirů. Můžeme tedy klientovi říci, zda papilomavirus způsobující přítomnost bradaviček patří mezi rizikové typy papilomavirů.

Cena za vyšetření na všechny rizikové papilomaviry (22 typů) včetně konzultace je 2420 Kč vč. DPH. Na vyšetření je třeba se objednat v naší laboratoři na tel: +420 777 729 701. Výsledkem analýzy je zpráva s výčtem všech testovaných papilomavirů, identifikací konkrétních typů, na které je klient pozitivní a také stanovením množství virů ve vzorku.

Bakteriální infekce

Nepříjemná svědivá vyrážka na žaludu penisu může být způsobena bakteriální nebo kvasinkovou infekcí (o kvasinkové infekci viz níže). Svědivá vyrážka bakteriálního původu obtěžuje muže v průběhu dne a nemusí nutně souviset s potížemi při močení. Bakteriální infekci způsobující svědivou vyrážku na penisu lze získat sexuálním stykem, orálním sexem, různými kontaminovanými předměty (včetně kontaktu s toaletní mísou) nebo kontaktem s nemytýma rukama. Svědivé vyrážky mohou být způsobeny přítomností baktérie Enterococcus fecalis, E. coli atd. Za účelem vyšetření se provádí stěr z místa vyrážky, který se následně vyšetřuje kultivačně. Stanoví se přítomnost baktérií a jejich citlivost na antibiotika. Při tomto vyšetření je vhodné provést také kultivační analýzu vzorku moče.

Naše laboratoř nabízí provedení kultivačního rozboru vzorku stěru i moče. Cena za kultivační vyšetření stěru i moče včetně konzultace je 1.805 Kč vč. DPH. Na vyšetření je třeba se objednat v naší laboratoři na tel.: +420 777 729 701.

Na základě analýzy klient obdrží laboratorní zprávu s popisem analýzy, výsledků a dostane doporučení pro léčbu vhodnými antibiotiky.

Kvasinkové infekce

Nepříjemný zápach a/nebo svědivá vyrážka penisu může být způsobena také kvasinkovou infekcí. Kvasinky (Candida albicans) jsou jednobuněčné mikroorganizmy, které vyvolávají plísňová onemocnění (kandidózy). Kandidózy lze získat při sexuálním styku, při orálním styku, kontaktem se kontaminovanými předměty atd. Při vyšetření se postupuje stejně jako u bakteriálních infekcí. Za účelem vyšetření na Candida albicans se provádí stěr z postiženého místa, který se následně vyšetřuje kultivačně. Stanoví se přítomnost kvasinek a jejich citlivost na antimykotika. Při tomto vyšetření je vhodné také provést kultivační analýzu vzorku moče.

Naše laboratoř nabízí provedení kultivačního rozboru vzorku stěru. Cena za kultivační vyšetření stěru i moče včetně konzultace je 1.805 Kč vč. DPH. Na vyšetření je třeba se objednat v naší laboratoři na tel.: +420 777 729 701.

Na základě analýzy klient obdrží laboratorní zprávu s popisem analýzy, výsledků a dostane doporučení pro léčbu vhodnými antimykotiky.