Panel DNA vyšetření (baktérie)
 • Chlamydia trachomatis
 • Neisseria gonorrhoeae
 • Gardnerella vaginalis
 • Trichomonas vaginalis
 • Ureaplasma urealyticum
 • Ureaplasma parvum
 • Mycoplasma hominis
 • Mycoplasma genitalium

Panel komplexního vyšetření

 • DNA vyšetření (baktérie)
 • DNA vyšetření na HPV
 • Kultivační a mikroskopické vyšetření

Testy na močové a pohlavní infekce snadno a diskrétně

Proč se testovat v naší laboratoři:

 • Individuální, diskrétní a slušný přístup ke každému klientovi. Klient není naší obětí, ale naším partnerem.
 • Máme prakticky stoprocentní úspěšnost diagnostiky při infekčních potížích s močovými cestami, tzn. řekneme vám co vám je a jak se léčit. Naše pracoviště se soustřeďuje na diagnostiku infekcí močových cest a výsledkem vyšetření je podrobná laboratorní zpráva s výčtem všech testovaných mikroorganizmů, citlivostí na antibiotika a doporučením pro antibiotickou léčbu.
 • Jako samoplátce za své peníze získáte nejmodernější typ vyšetření pohlavních infekcí pomocí metody DNA, který poskytuje stoprocentní výsledek. Při vaší osobní návštěvě a konzultaci provádíme kultivační vyšetření s citlivostí na antibiotika.

Jaké testy pohlavních a močových infekcí provádíme

Test na nejčastěji přenášené pohlavní infekce (Chlamydia trachomatis a Neisseria gonnorhoea - kapavka) si lze udělat snadno z moče zaslané do naší laboratoře. Objednávka testu pohlavně přenosných infekcí se provádí online na stránkách www.e-gene.cz.

Provedení testu lze snadno uhradit platební kartou, poté od nás dostanete poštou zkumavky, které zašlete zpět se vzorkem moče. Zkumavky lze vyzvednout i osobně v naší laboratoři.

V případě, že si chcete být naprosto jistí, že netrpíte žádnými pohlavně přenosnými chorobami (výše neuvedenými), doporučujeme se telefonicky objednat v naší laboratoři na konzultaci – tel. 777 729 701.

Při konzultaci s našimi specialisty zhodnotíme, která vyšetření provést a které vzorky je tedy nutné odebrat. Na místě provedeme odběry, včetně stěrů ze sliznic pro kultivační vyšetření. Předností našich odborníků je diskrétnost a individuální přístup ke každému klientovi. Naši odborníci vám provedou nejmodernější DNA testy, které zajišťují stoprocentně přesný výsledek. V případě potíží vám doporučíme nejvhodnější léčbu.

Naše laboratoř provádí testy na papilomaviry, které mohou způsobovat genitální či jiné bradavice vyskytující se na penisu, ve vagíně a na konečníku. Některé papilomaviry (HPV) mohou být vysoce rizikové a vedou až ke vzniku novotvarů, např. rakovina penisu, rakovina děložního čípku, rakovina konečníku atd. Podrobné informace najdete na webových stránkách: www.papilomaviry.cz. Další informace k infekcím, které způsobují vyrážku, zápach nebo svědění penisu naleznete zde.

objednavka1

vysetreni

Další užitečné informace

Výskyt Chlamydia trachomatis v populaci

Zatímco kapavkou v České republice trpí přibližně 1500 – 2000 osob, jiná situace je s chlamydiemi. Přibližně každý desátý muž, který střídá partnery/partnerky je nakažen baktérií Chlamydia trachomatis. U mužů ve věkové kategorii 15- 24 let je výskyt Chlamydia trachomatis dvojnásobně vyšší, tzn., že každý pátý muž, který je sexuálně aktivní, je pozitivní na Chlamydia trachomatis.

Projevy nákazy baktérií Chlamydia trachomatis

U mužů se chlamydiové nákazy projevují jako záněty močové trubice (uretritidy), bolesti při močení, uretrální bolesti nebo nepříjemné pocity, které jsou nejčastější ráno před prvním močením. Neléčená infekce močových cest může vést k zánětu nadvarlat (epididymitis), akutnímu a posléze chronickému zánětu prostaty (prostatitis). Po análním sexu při infekci mohou chlamydie způsobovat záněty konečníku. Při infekcích oka se chlamydióza projevuje jako zánět spojivek. Přítomnost chlamydie v dutině ústní se klinicky většinou neprojevuje. Neléčená infekce močových cest může vést k závažným poruchám plodnosti.

Sexuální praktiky

Orální sex

Mýtus, že pohlavně přenosné choroby se nepřenášejí orálním stykem, je mylný.

Výzkum ukázal, že právě orálním sexem se přenáší většina sexuálně přenosných baktérií, které pak nemusejí být v močových cestách diagnostikovány a lze je zjistit pouze v ústní dutině. Muž nebo žena, který provozuje orální sex s nakaženým mužem nebo ženou se při orálním styku nakazí. Chlamydie nebo kapavka se pak množí na sliznici úst, v krku a mohou způsobovat netypickou angínu nebo nemusejí způsobovat žádné příznaky. Orálním sexem pak lze přenést infekci z úst na penis nebo do vagíny, při líbání lze nakazit osobu také.

Baktérie jsou přítomny v moči, na povrchu sliznice penisu i ve spermatu. Nakazit se lze nejen spermatem, ale i nechráněným kontaktem se sliznicí penisu, vagíny, sekrety, močí atd. Proto i felace bez ejakulace do úst může způsobit nákazu.

Anální a vaginální styk

Nechráněný anální nebo vaginální styk může vést k nákaze chlamydiemi nebo kapavkou.

Uvědomme si, že i použití kondomu není stoprocentní ochranou. Špatná manipulace s použitým kondomem, zbytky vaginálního sekretu nebo zbytky krve a buňky sliznice konečníku na jeho vnějším povrchu mohou způsobit nákazu chlamydiemi nebo kapavkou, aniž bychom si toho byli vědomi.